2021.04.07 godz. 13:58 Opole, Opolskie

Co mam zrobic w takiej sytuacji z ojcem mojego syna

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry. Od ponad półtora roku nie jestem w zwiazku z ojcem mojego dziecka. Jestesmy w trakcie sprawy o alimenty gdyz od listopada ubiegłego roku przestał łożyć na utrzymanie dziecka. Regularnie od roku grozi mi , buntuje syna na mnie, wyzywa mnie przy nim i syn to powtarza do mnie. Daje dziecku prezenty takie jak nozyk, otwieracz do piwa. Syn mowi, ze pije przy nim alkohol, zostawia go samego w domu i idzie do sklepu ( syn skonczyl 5 lat ). Kiedy sad orzekl o zabezpieczeniu alimentacyjnym dzwonil do mnie i grozil, ze mnie zabije, potnie, polamie. Chcialabym zeby to sie juz skonczylo, to wszystko ma negatywny wplyw na syna i zaczyna coraz gorzej sie zachowywac. Prosze o podpowiedz gdzie mam sie udac i co z tym zrobic.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Justyna Rysula

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Kwi 2021 15:21

Witam serdecznie, najlepiej w takiej sytuacji zgłosić takie sytuacje na policji oraz w trakcie sprawy w sądzie. Można także zawiadomić sąd rodzinny i wszcząć sprawę o zmianę kontaktów lub dotyczącą władzy rodzicielskiej. Pozdrawiam serdecznie