2021.08.08 godz. 10:45 Sandomierz, Świętokrzyskie

Co mi grozi za przemyt grzybkow halucynogennych z Holandii (3 porcje)

Wyjaśnienie sytuacji

Po znalezieniu przy mnie sladowej ilosci suszu konopii indyjskiej, policja przeszukala mi mieszkanie i znalazla 3 porcje grzybkow ktore przywiozlem na uzytek wlasny, chcialbym dowiedziec sie co mi grozi za to wykroczenie/przestepstwo

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Krycki

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sie 2021 11:24

Jeśli owe "grzybki" znajdują się na liście substancji zakazanych, to za posiadanie grozi co do zasady do 3 lat pozb. wolności. Natomiast w wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Przypadek mniejszej wagi to np. niewielka ilość substancji.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)