2023.03.19 godz. 08:59 Szczecin, Zachodniopomorskie

Co mogę stracić i jakie koszta ponieść

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Piszę, gdyż moje życie uległo w gruzach. Mianowicie mieszkam z kobietą (nie żona) -prawie 9 lat na mieszkaniu własnościowym, które przypisane jest tylko na mnie-akt notarialny/kredyt hipoteczny. Kazdy z domownikow jest zameldowany. Mieszkanie na własność mam okolo 5 lat. Mamy wspólne 4-letnie dziecko. Niestety nasze drogi się rozchodzą. Dowiedziałem się, że moja kobieta knuje plan oskubania mnie ze wszystkiego. Na wklad własny wzięła niewielka pożyczkę na siebie -obecnie również spłacana jak cala resztą. Jakie zagrożenie pozbawienia mnie majątku wisi nade mną? Czy może wykorzystać fakt mojego syna wtakim przypadku, aby pozbawić mnie mieszkania-zakladam, że alimenty będą i nie będę się przed nimi migać. Jakie prawa poza tym, że wyrzucić jej z domu nie mogę ma moja kobieta oraz jakie zagrożenia może mi przysporzyć przy pomocy usług prawnych. Nie wiem na co mam się przygotować, a nie chce stracić mieszkania. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Mar 2023 14:41

Dzień dobry, sprawa wymaga szerszego omówienia i w tym zakresie sugeruje bezpośredni kontakt z lokalnym mecenasem.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)