2020.09.28 godz. 12:26 Łódź-Widzew, Łódzkie

Co moge w danej sytuacji zrobic? Jak zlozyc wniosek o uzasadnienie umorzenia postapowania?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, jakis czas temu zlozylam pozew o rozwod. Problem polega jednak na tym, ze maz mieszka w Egipcie i jest problem z dostarczeniem poczty. Zeby bylo prosciej ustanowilismy moja mame, jako pelnomocnika do odbioru poczty meza, zatem listy dostarczane byly na adres mojej mamy natomiast z jego nazwiskiem, w zwiazku z czym i tak nie mogla ich odebrac. Na poczatku roku dostalam papiery z adnotacja, ze musze dostarczyc je przez komornika. Komornik natomiast pism nie dostarczyl twierdzac ze nikogo nie bylo w domu a na domofonie nie bylo nazwiska zeby domniemac o zamieszkaniu danej osoby pod tym adresem. Pismo od komornika odeslalam do sadu. Teraz dostalam pismo z Sadu o umorzeniu postepowania. Co mam w tej sytuacji zrobic? Jak mam zlozyc wniosek o uzasadnienie umorzenia? Jakie mam inne opcje na uzyskanie rozwodu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Wrz 2020 16:14

Dzień dobry, po pierwsze czy ma Pani kontakt z mężem?