2022.10.17 godz. 10:40 Wrocław, Dolnośląskie

Co mogę zrobić aby przepisać mieszkanie należące do mzbm na siebie

Wyjaśnienie sytuacji

Po śmierci mamy chcialam przepisać mieszkanie na siebie jako głównego najemcę. Pani z mzbm powiedziala, ze musze zdać to mieszkanie. Od zawsze mam na tym mieszkaniu meldunek wraz z moimi dziećmi. Pani powiedziała, że nie mam 5 lat pobytu i owszem ak jest, 6 lat temu musiałam wynająć mieszkanie ponieważ u mamy nie miałam warunków do nauczania indywidualnego dla mojej córki, która jest po wycięciu guza mózgu. Teraz Pani od której wynajmowałam mieszkanie oznajmiła ze nie może mi go dłużej wynajmować ponieważ wystawia je na sprzedaż. Nie wiem co mam robić w takiej sytuacji.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2022 12:18

Dzień dobry, zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby "przejąć" mieszkanie po mamie powinna Pani udowodnić, że razem z nią zamieszkiwała, aż do jej śmierci. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak