2021.07.27 godz. 16:53 Piła, Wielkopolskie

Co mogę zrobić by odzyskać pożyczone pieniądze

Wyjaśnienie sytuacji

Pożyczyłem znajomemu pieniądze spisaliśmy prostą umowę pożyczki, niestety znajomy niedawno nagle zmarł. Czy mam szansę na odzyskanie pożyczki i co powinienem zrobić.Rozmawiałem wstępnie z spadkobiercami zmarłego ale nie mają chęci spłacić tej pożyczki.Napisałem wezwanie do spłaty do spadkobierców, wyznaczony termin minął i brak odzewu.Co mogę zrobić dalej

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Lip 2021 11:57

Dzień dobry! W takiej sytuacji sugeruję wszczęcie postępowania o stwierdzenie nabycia spadku po zmarłym celem ustalenia kręgu spadkobierców - jako wierzyciel ma Pan interes prawny w przeprowadzeniu takiego działania (oczywiście, jeśli do tej pory nie zostało przeprowadzone). Wiele zależy od tego, kiedy zmarł Pański znajomy, czy miał jakikolwiek majątek oraz czy jego spadkobiercy podjęli już działania związane z odrzuceniem po nim spadku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)