2022.11.21 godz. 10:29 Rydułtowy, Śląskie

Co mogę zrobić czy uzyskać najniższy wyrok w prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam sobota ok godz 22 wjechałem w płot sąsiada on nie zgłasza żadnych szkód ale ktoś zadzwonił na policję bo sytuacja wyglądała dość poważnie ale nic się nie stało jechałem sam i jestem bez obrażeń . Najgorsze jest to że jechałem po piwie gdy ta sytuacja sie stała z stresu poleciałem do doku i wypiłem ćwiartkę nieświadomy że zaraz będzie policja i sprawdza mnie alkomatem . Tak się stało wydmuchałem 1,7 ale było spadkowe .. skończyło się na 1,6 promila . Na jaką karę mogę liczyć w sądzie ? Czy pomoc prawnika w czymś mi pomoże ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lis 2022 10:20

Jeśli badanie naastąpiło jakiś czas po zdarzeniu, a nie na miejscu, widziałbym możliwość obrony. W razie pytań zapraszam do kontaktu slawomir.suski@adwokatura.pl