2021.11.22 godz. 19:40 Bochnia, Małopolskie

Co moge zrobić dla bezpieczeństwa bliskich?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. pare tygodni temu rozstałem się z dziewczyną, nie nękałem jej, tak pisałem o wyjaśnienia ale nie padłu ani groźby , wyzwiska z mojej strony. Od dwóch tygodni nie dzwoniłem, nie pisaliśmy od tygodnia, aż zapytałem jej przyjaciółki czy wszystko u niej w porządku, bo razem z nią się martwiliśmy. Dzień później dostałem wulgarną wiadomość żebym nie wypytywał bo zacznie być niemiło (a moja była jest prawnikiem i dyrektorką w firmie finansowej) więc zapisałem że ok i się boje więc wyszedłem z inicjatywą żeby ona mnie zablokowała bo w ten sposób nie napisze i nie naraże się na pozew za choćby

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lis 2021 18:03

Szanowny Panie, pozwu Pan nie otrzyma. W najgorszym wypadku Pana była dziewczyna poinformuje policję. Jednak w opisanej przez Pana sytuacji trudno mówić o wyczerpaniu znamion czynu z art 190a k.k. Niemniej jeżeli Pana była dziewczyna nie życzy sobie kontaktu z nią radzę go zaprzestać. Ponadto, proszę po uzgodnieniu dogodnego terminu i sposobu odbioru swoich rzeczy a skrajnej sytuacji, może Pan złożyć pozew o zniesienie współwłasności rzeczy ruchomych, rozliczenie nakładów oraz wydanie rzeczy osobistych.