2023.03.13 godz. 17:34 Lublin, Lubelskie

Co mogę zrobić, gdy pracodawca nie chce wypłacić wszystkich pieniędzy?

Wyjaśnienie sytuacji

Pracując w jednej z firm kurierskich końcem lutego skończyła mi się umowa u jednego z przewoźników. Dniówka miała wynosić 166 i 230 zł. W marcu potrzebowałem 3 dni wolnego z powodu sytuacji rodzinnej i miałem na swoje miejsce zastępstwo czyli tak jakby miał pieniądze za mnie. Później byłem dzień w pracy i następnego napisał, żebym nie przychodził. Dając wypłatę dał mniejszą sumę niż powinien i stwierdził, że musiał zapłacić innym za marzec. Jak mogę odzyskać należne pieniądze za przepracowany cały miesiąc plus dodatek, skoro szef potrącił mi za marzec, a wtedy nie miałem już nawet umowy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Mar 2023 13:00

dzień dobry, należy pisemnie wezwać pracodawcę do wypłaty wynagrodzenia.