2021.06.15 godz. 13:01 Przemyśl, Podkarpackie

Co mogę zrobić jak ojciec jest dłużnikiem?

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem pełnoletni, ojciec jest zadłużony na ponad 200 000 zł i tego nie spłaca. co mogę zrobić jeśli nie chcę dziedziczyć po nim długów, bo nic sobie z tego nie robi. Nie wiem czy ojciec ma jakiś "majątek" itp. Nie chcę spłacać jego długów ani żeby w przyszłości moje "kiedyś dzieci" się z tym męczyły, co robić?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2021 21:32

Po śmierci ojca odrzucić spadek. Względnie przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza. Zakładając, że aktywa spadku są równe zero, to również dobra opcja.