2022.01.26 godz. 15:46 Trzebinia, Małopolskie

Co mogę zrobić jeśli sąd wydał wyrok o spłaceniu chwilowki w ciągu 2. Tygodni

Wyjaśnienie sytuacji

Witam miałam problem z chwilowkami wpadłam w pętle zadłużeń Niestety straciłam prace nie mogę znaleźć kolejnej ciagle wysłałam cv. Nie jestem wypłacalna nie wiem co mam zrobić w takim przypadku

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sty 2022 07:35

Dzień dobry, w tej sytuacji może Pani złożyć sprzeciw (zarzuty) od nakazu zapłaty, wnosząc jednocześnie o rozłożenie zasądzonej należności na raty. Do pisma należałoby dołączyć dokumenty, które wykażą Pani trudną sytuację finansową. Wniesienie odwołania spowoduje także przekazanie sprawy do postępowania zwykłego, co uniemożliwi uprawomocnienie się nakazu zapłaty (co za tym idzie, nie będzie Pani na razie groziło postępowanie egzekucyjne). W dalszej kolejności można się także zastanowić nad złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Pozdrawiam