2023.08.18 godz. 14:32 Kolbuszowa Górna, Podkarpackie

Co mogę zrobić jeżeli osoba u której chciałam wynająć mieszkanie nie chce oddać zaliczki? umowa była przedwstępna.

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałam wynająć mieszkanie, wpłaciłam zaliczkę i podpisaliśmy umowę przedwstępna. Plany się jednak zmieniły i musiałam zrezygnować. Chce odzyskać zaliczkę ale Pani stanowczo odmawia, ponieważ mówi że zaliczek się nie oddaje. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Karolina Domagała

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2023 15:14

Szanowna Pani, zaliczka powinna zostać zwrócona, jednak do wskazania następnych kroków niezbędna jest analiza zawartej umowy. Jeżeli potrzebuje Pani kompleksowej pomocy prawnej zapraszam do kontaktu (jestem z Krakowa). Z poważaniem adw. Karolina Domagała tel. 667-962-671 email: karolina.domagala@adwokatura.krakow.pl
Tak Nie

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2023 15:04

Dzień dobry, zaliczka podlega zwrotowi, zadatek jest bezzwrotny. W takiej sytuacji proszę pisemnie wezwać do zapłaty a następnie skierować sprawę do sądu. Jeśli będzie Pani potrzebowała pełnomocnika zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin, tel 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl