2022.05.06 godz. 10:03 Ząbki, Mazowieckie

Co mogę zrobić kiedy pożyczyłam 30 tysięcy, obowiązywała umowa ustna i nie została utrzymana

Wyjaśnienie sytuacji

Pożyczyłam długi czas temu koledze, którego znałam długo prawie 30 tysięcy. Obowiązywała umowa ustna. W wiadomościach z nim mam potwierdzenie na to, ze jest mi winny te pieniądze, w historii przelewów jest ze przesłałam mu pieniądze, jest też tam że spłacił 3 raty tytułem "na ratę" i jego imie i nazwisko, bardzo długi czas nie mogę od niego odzyskać reszty, tłumaczy się tym, że nie ma jak mi oddać pieniędzy a jestem w bardzo złej sytuacji finansowej teraz. Zrobiłam głupotę, ale czy mogę cos z tym zrobić? Czy jest to uznawane za wyłudzenie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Maj 2022 11:56

Może Pani próbować odzyskać pieniądze na drodze sądowej, gdyż dysponuje Pani dowodami udzielenia pożyczki (maile, SMSy, potwierdzenia przelewów). W ostateczności proszę rozważyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przywłaszczenia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)