2023.07.22 godz. 09:29 Stare Pole, Pomorskie

Co mogę zrobić po kupnie auta i właściciel nie chce uznać zwrotu gdy zataił ukryte wady auta

Wyjaśnienie sytuacji

Zakupiłem auto na dnia po oddaniu do mechanika i rozkręceniu okazało się że ma pełno wad w ważnych układach typu hamulcowy, silni, wydechowy, zawieszenie, po rozmowie z poprzednim właścicielem nic nie wynikło i nie chce uznać zwrotu i oddać pieniędzy za auto. Czy można jakoś załatwić sprawę bez chodzenia po sądach?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2023 09:40

W kestii formalnej należy złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz w dalszej kolejności wezwanie do odbioru rzeczy i zwrotu zapłaconej ceny. W razie bezskuteczności wezwania, należy wnieść powództwo do właściwego sądu. Jeśli potrzebuje Pan reprezentacji w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl