2020.09.04 godz. 18:54 Warszawa, Mazowieckie

Co moge zrobic w momencie podejrzenia wyludzenia pieniedzy przez firme wynajmujaca samochody

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry. Mam klopot z firma Panek - wypozyczalnia samochodow na minuty. Naliczyli mi ponad 3000 kary za szkode ktorej nie wyrzadzilam. Sytuacja wygladala tak ze wynajelam samochod na dobe . Nie zglosilam jego stanu bo uznalam, ze wszystko jest na biezaco monitorowane i zapisywane, auto mialo popekany blotnik tylni i nie mialo czujnikow parkowania. Pod wieczor po calym dniu jazdy, przy parkowaniu rownoleglym otarlam sie delikatnie tylem o samochod za mna. Jedyne uszkodzenie to byla lekko otarta rejestracja tamtego auta i leciutko zdarta naklejka z reklama z wypozyczonego. Uznalam ze nie musze zglaszac kolizji poniewaz wlasciwe do niej nie doszlo i nie bylo zadnej szkody. Zdalam samochod, na drugi dzien dostalam wycene jakobym zniszczyla caly zderzak, czujniki i te reklame oraz uszkodzila powloke lakierowa. Nie otrzymalam zadnych zdjec wyceny specjalisty, jedynie fakture od Panka i ich wycene szkod. Ja jako jedyne dowody mam zdjecia przodu tamtego samochodu oraz swiadka ktory byl ze mna caly dzien od poczatku do konca uzytkowania auta. Nie mam zdjec samovhodu wypozyczonego ani materialow na podstawie ktorych panek mnie obciazyl. Nie odpisuja rowniez na maile z prosbami o udostepnienie tych danych. Co moge zrobic?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2020 15:09

Rozumiem, że przy zdawaniu pojazdu nie sporządziliście Państwo protokołu uszkodzeń? Jeśli nie, to brak jest dowodów na to, że w trakcie najmu uszkodziła Pani pojazd w jakikolwiek sposób. Najprawdopodobniej otrzyma Pani pozew. Należy złożyć sprzeciw od niego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)