2021.04.18 godz. 19:14 Sosnowiec, Śląskie

Co mogę zrobić w przypadku gdy biblioteka wysyła monit o zwrocie książek z 2015 roku i opłaceniu kary lecz nie jestem ich posiadaniu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, otrzymałam pismo od biblioteki uniwersyteckiej z prośba o zwrot książek i opłacenie kary ok 1200 zł. Termin zwrotu wg nich mijał w lutym 2015 roku. Obecnie nie jestem już studentka i książki prawdopodobnie zostały zwrócone, gdyż niestety dla pewności przeszukałam całe miejsce zamieszkania i ich tam nie ma. Na pewno nie zostały nikomu wypożyczone. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Co może zrobić biblioteka jeśli nie oddam książek i nie zapłacę kary? Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedz

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Justyna Rysula

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Kwi 2021 17:57

Witam serdecznie, w tej sytuacji należało by przede wszystkim powołać się na przedawnienie roszczeń. Bowiem obecnie termin przedawnienia roszczeń wynosi 6 lat czyli roszczenia przedawniły się w lutym 2021 r.