2022.10.16 godz. 02:37 Lublin, Lubelskie

Co mogę zrobić w przypadku gdy wynajmuję mieszkanie, ale z wadami

Wyjaśnienie sytuacji

Przy podpisaniu umowy nie poinformowano nas o wadach które zagrażają życiu i zdrowiu. Właścicielka twierdzi że możemy tylko zerwać umowę wpłacając 3krotność czynszu. Kobieta jak po 2 tygodniach od naszej wprowadzki nie usunęła wad w mieszkaniu. Przed podpisaniem umowy, Kobieta chciała pieniądze od 200 do 300 złotych aby przetrzymać pokój, ale twierdziła Przy samej umowie że ta kwota jest bezzwrotna. Razem ze współlokatorami zastanawiamy się czy nie zostaliśmy ofiarami oszustwa. Nie wiemy do końca co możemy w tej sytuacji zrobić.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

ADAM KOWALCZYK

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2022 10:24

Witam , cieżko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie , zbyt mało precyzyjnie sporządzone. Zapraszam do kontaktu telefonicznego 507437019 na darmowa konsultacje postaram sie doradzić po zaczerpnięciu wiekszych informacji . Pozdrawiam . Straszy Prawnik Kancelarii Doradców Prawnych Ul. Kościuszki 25/5 40-048 Katowice