2022.02.08 godz. 17:16 Przemyśl, Podkarpackie

Co mogę zrobić w sprawie spadku po babci,niema założonej księgi wieczystej...

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem współwłaścicielka działki po babci jest 3osoby wraz ze mną ,wujek ,wujek i ja jeden wujek płaci podatki i powiedział że on to przejmie i spłaci nas,lecz od 7 lat cisza ,byłam tam zameldowana ponad 20 lat rok przed babci śmiercią tato mnie wymeldował,jak mogę dojść swojej racji ? Płaciłam wujkowi do rąk własnych swoją część podatku lecz bez pokwitowania wujek twierdzi że niema pieniędzy na to aby nas spłacić,a działka jest zamknięta na kludke aby nikt nie wszedł,gdy chciałam posadzić tam swoje kwiaty drzewka powiedział że niema takiej opcji. Co robić czy da się coś zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lut 2022 17:54

Jeżeli chciałaby Pani uzyskać np. spłatę pieniężną ze swojego udziału, to należy przeprowadzić w sądzie sprawę o dział spadku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)