2020.10.31 godz. 15:13 Rumia, Pomorskie

Co mogę zrobić w sytuacji, gdy od 4 miesięcy czuję się prześladowany?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Minęły 4 miesiące od momentu, w którym rozstałem się ze swoją partnerką. Od tego momentu dostaję od niej wiadomości, próby połączeń (np. 20 prób w ciągu 10 minut) itp. Także jej rodzina zaangażowała się w całą sytuację, wypisując do mnie wiadomości, bym się z nią skontakował. Mam wszelkie zapisy prób połączenia i zapisy wiadomości, które próbowała wysłać. Ich częstotliwość jest tak duża, że rozważam pójście z całą sprawą na policję. Czy jest jeszcze coś, co powinienem zrobić? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Lis 2020 10:12

Proszę złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 190a kodeksu karnego tj. stalkingu. Do zawiadomienia dołączyć wszelkie dowody które Pan posiada oraz zawnioskować o przesłuchanie świadków, jeśli są tacy którzy mogą potwierdzić powoływane przez Pana okoliczności.