2022.06.21 godz. 14:27 Katowice, Śląskie

Co moge zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie obraził w pracy publicznie

Wyjaśnienie sytuacji

Co mogę zrobić w sytuacji kiedy klient przy pracownikach odzywał sie do mnie w niewłaściwy sposób typu "Nie moge na Ciebie patrzeć" "nie moge słuchać Twojego głosu" Później w trakcie spotkania w obecności mojego przełożonego krzyczał do mnie kilka razy "wypad". Nadmieniam że klient jest radnym miasta. Chciałam mu wytłumaczyć pozycje które pojawiły się na fakturze do zapłaty . Czuje się nie komfortowo w pracy po tej sytuacji. Nadmienię że jestem kierownikiem zespołu przy którym klient właśnie w taki sposób do mnie krzyczał. Mimo mojego sprzeciwu żeby mnie nie obrażał właśnie takie padały słow

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Cze 2022 20:56

Dzień dobry, ewentualne kroki jakie może Pani podjąć w bardzo dużej mierze zależeć będą od konkretnych okoliczności. Na podstawie tak ogólnych informacji trudno podać konkretne rozwiązania. Niemniej jednak art. 216 k.k., przewiduje odpowiedzialność karną osoby, która znieważa inną osobę. Natomiast w mojej ocenie lepszą opcją jest ochrona dóbr osobistych przewidziana w art. 24 k.c. ze względu na ogólność i wieloznaczność samego pojęcia dóbr osobistych. Osoba, której dobra osobiste zostały naruszone może domagać się np. zadośćuczynienia pieniężnego. Pozdrawiam