2020.10.27 godz. 13:51 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Co mogę zrobić w sytuacji oddelegowania mnie na oddział zakaźny jako pielęgniarki,mając dziecko w wieku 9 lat(przepis mówi ze do 14 r.ż.dziecka nie mogę)

Wyjaśnienie sytuacji

Znalazłam przepis,który mówi o tym ze mając dziecko w wieku do 14lat nie mogę pracować na oddziale zakaźnym.W dzisiajwszej sytuacji zostałam oddelegowana na oddział covidowy jako pielęgniarka,gdzie od 20 lat nie pracowałam ba oddziale tylko w sterylizacji.Czy mogę powołać się na ten przepis?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Paź 2020 15:13

Dzień dobry, jeśli pisze Pani o decyzji wojewody o skierowaniu do pracy (co sugeruje w opisie ograniczenie dla rodziców dzieci do 14 r.ż.), to może Pani złożyć odwołanie w terminie 14 dni od doręczenia decyzji ze wskazaniem na fakt posiadania dziecka w wieku 9 lat. Jeżeli to opisane oddelegowanie było działaniem pracodawcy (np. polecenie służbowe), to niestety ten znaleziony przez Panią przepis nie ma zastosowania, ale do właściwego oddelegowania muszą być spełnione wymogi z prawa pracy (m.in. uzasadnione potrzeby pracodawcy, okres nie dłuższy niż 3 miesiące). Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)