2024.04.10 godz. 21:13 Nysa, Opolskie

Co moge zrobic w sytuacji problemu z uzyskaniem spadku po babci?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Moja babcia zostawila po sobie testament notarialny w ktorym jej majatek byl zapisany w polowie na mnie I brata. Nie mam jasnosci, ale dotarly do mnie informacje, ze zmienila zdanie, jednakze testament nie zostal zmieniony. W praktyce pieniadze ,,trzyma" jej siostra, ktora unika ze mna kontaktu. Bylam wspolwlascicielem jej konta jednak nie mam dostepu do niego gdyz mieszkam w UK. Dotarlt do mnie takze informacje jakoby przed jej smiercia te pieniadze zostaly wybrane z konta. Co moge zrobic w zaistnialej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Kwi 2024 14:22

W pierwszej kolejności wnieść o stwierdzenie nabycia spadku po zmarłej. Po uzyskaniu postanowienia, koneiczne będzie ustalenie masy spadkowej i ewentualny dział spadku lub inne roszczenia wynikające ze spadku. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl