2022.05.09 godz. 12:33 Brodnica, Kujawsko-pomorskie

Co mogę zrobić w tej sprawie( zatrzymanie prawa jazdy za jazdę po alkoholu)

Wyjaśnienie sytuacji

W czwartek prowadziłem auto pod wpływem alkoholu. Miałem w wydychanym powietrzu około 0.70 ‰, na komendzie cały czas spadało. Ostatnie dmuchanie o ile pamiętam wyniosło 0.56 ‰ Nie robiono mi badań na krew. Spowodowałem kolizję za którą dostałem mandat 1500 zł. ( Przyjąłem go) . Na policji powiedziałem, że chce się poddać karze dobrowolnie. Policja wstrzymała mi prawo jazdy elektronicznie do sprawy. Wiem , że będą konsekwencje ale czy można coś zrobić , przynajmniej żebym nie musiał zdawać ponownie egzaminu na prawo jazdy ? Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Maj 2022 16:52

To zależy od wielu czynników. Proszę o kontakt.