2020.03.13 godz. 06:14 Piekary Śląskie, Śląskie

Co mogę zrobić w związku z długiej za czynsz mojej mamy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Od 2013 roku nie mieszkam u mojej matki jedynie do dnia dzisiejszego jestem tam zameldowanims. Miesiąc temu okazało się że mam komornika. Byłam z tą sprawą właśnie już u Adwokata. Ale okazało się że w sądzie EPU jest potwierdzenie że odebrałam pismo z sądu w 2014 roku bo jest tam mój podpis. Niestety ja takiego czegoś nie pamiętam, dlatego chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość zrobienia czegoś abym nie płaciła za dług mieszkaniowy w momencie jak mnie tam nie było. Niestety moja matka wpisała mnie w tym czasie na umowę najmu i nie zrobiła nic z tym. I nic się z tym nie da zrobić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Mar 2020 17:46

skoro była Pani u adwokata, to po co Pani jeszcze porada na forum? Skąd Pani wie, że w e-sądzie jest potwierdzenie odebrania przez Panią korespondencji? Rozumiem, że został wydany nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Jeżeli był nakaz zapłaty to trzeba się było od niego odwołać (złożyć sprzeciw). Pytanie - na kogo został wydany nakaz zapłaty? Co to znaczy, że matka Panią wpisała w umowę najmu?