2022.01.17 godz. 15:49 Otyń, Lubuskie

Co mogę zrobić z uciążliwym sąsiadem.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Moi rodzice mieszkają w Otyniu i mają problem z sąsiadem. Mianowicie, mimo drogi dzielącej moich rodziców i sąsiada, sąsiad postanowił posadzić krzew przy płocie moich rodziców od strony zewnętrznej. Moi rodzice martwią się, iż po pewnym czasie ów roślina rozrośnie się i może naruszyć konstrukcję płotu oraz wpłynąć negatywnie na chodniki które są uwzględnione w planie zagospodarowania infrastruktury. Chciałabym również dodać, że sąsiad moich rodziców posadził tę roślinę bez ówczesnej konsultacji z moimi rodzicami bądź Urzędem Miejskim. Uprzejmnie proszę o poradę w tej sprawie

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sty 2022 18:14

Jeżeli teren na którym posadzono rośliny należy do sąsiada, to mógł tak zrobić, jeżeli jest to teren miasta to proszę skontaktować się w tej sprawie z urzędem.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)