2024.05.20 godz. 09:56 Zamienie, Mazowieckie

Co mogę zrobić z wykonawcą który wykonał meble nie zgodny z zamówieniem

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry! Spotkałem się z sytuacją kiedy wykonawca zrobił meble nie zgodnie z dogadanym zamówieniem. Kiedy zobaczyłem ze elementy zdobione w inny od ustalonego sposób, wstrzymałem płatności i zacząłem wymagać poprawić to co zrobione złe. Po czym stolarz zaczął grozić adwokatem. bo niemam prawa wstrzymać opłatę za meble, zabronił korzystać z tych mebli, bo według umowy, do momentu rozliczenie mebli są jego, powiedział że wszystkie reklamacji on przyjmie po rozliczeniu. Mieszkanie w którym znajdują się ci meble kuchenne było pobudowane jako inwestycja, przez tą sytuacje nie mogę jego wynająć

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Maj 2024 10:14

Oczywiście istnieje możliwość nieodebrania dzieła z powodu jego wad / niezgodności a wykonawca nie może uwzględnić reklamacji po uiszczeniu opłaty. Przysługują Panu roszczenia od żądania obniżenia ceny po odstąpienie od umowy włącznie. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl