2023.03.13 godz. 15:35 Kłodzko, Dolnośląskie

Co mogę zrobić żeby pozbyć się napastowania przez byłą żone? Moge jej ograniczyć kontakt ze mna do minimum i tylko w sprawach najwazniejszych dotyczacych syna?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, jestem 6 lat po rozwodzie. Mam 14 letniego syna ktorego biore co drugi weekend do siebie. Place alimenty w wysokosci 600 zl plus wysylam bylej zonie 100 zl jako kieszonkowe dla syna.Uwazam ze dobrze wywiazuje sie ze swoich obowiazkow rodzica,jednak byla zona od 6 lat notorycznie nęka mnie smsami, pogróżkami bez powodu. Ciągle jej cos nie pasuje mino ze wszystko robie tak jak ona chce. Wysyla mi smsy obrażając mnie i moja obecna partnerke, ciagle ma uwagi do mojego zycia, wymysla niestworzone historie w ktorych rzekomo zle sie zachowuje. Jestem bardzo zmęczony psychicznie. Co moge??

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Mar 2023 16:58

Dzień dobry, jeśli uważa Pan że doszło do popełnienia przestępstwa to może to Pan zgłosić do organów ścigania. W zgłoszeniu należy opisać zaistniałą sytuację, przedstawić dowody w sprawie.