2024.08.31 godz. 16:00 Lublin, Lubelskie

Co mogę zrobić żeby stać się współwłaścicielką domy?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Wybudowaliśmy z chłopakiem dom i mieszkamy w nim razem. Działka i dom jest na chłopaka. Wziął również na siebie kredyt hipoteczny. Na razie nie planujemy ślubu. Co stanie się z domem w przypadku śmierci chłopaka? Zostanie zabrany przez bank? Co możemy zrobić żebym stała się współwłaścicielką domu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Wrz 2024 11:51

W razie śmierci, spadek po zmarłym odziedziczą spadkobiercy - jego rodzice i/lub rodzeństwo. Pani nie będzie dziedziczyła, chyba, że zmarły pozostawi testament. Aby obecnie była Pani współwłaścicielką, partner musi darować Pani część nieruchomości i na tej podstawie może Pani dokonać wpisu w księdze wieczystej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)