2023.01.15 godz. 21:57 Brodnica, Kujawsko-pomorskie

Co można zrobić, aby nie trzeba było stawić się na rozprawie jako strona?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mój Ojciec został wezwany na rozprawę spadkową po swoim Ojcu, który zmarł 20 lat temu, wniesioną przez Urząd Miasta w związku z koniecznością ustalenia właściciela nieruchomości. W piśmie jest zapis o obowiązkowym osobistym stawiennictwie. Ojciec jest bardzo schorowany, dodatkowo rozprawa jest dość daleko. Ojciec nie chce żadnego spadku, dom zmarłego, który jest przedmiotem rozprawy zgodzie z testamentem miał należeć do brata mojego Ojca, który mieszkał i opiekował się spadkodawcą. Czy można coś zrobić, aby zwolnili Ojca z obowiązku uczestnictwa w rozprawie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lut 2023 21:42

Proszę wnieść o rozprawę w trybie online