2023.08.12 godz. 14:05 Warszawa, Mazowieckie

co musze zrobic, aby odzyskac nalezna mi czesc za wynajem mieszkania po zmarlej mamie? (2)

Wyjaśnienie sytuacji

....Potem uznala, ze nie musi mi placic - przynajmniej do czasu prawnego podzialu majatku po mamie. Mama nie spisala testamentu wiec musimy podzielic go same do stycznia 2024 ( po polowie). Nadmienie tez, ze moja siostra, do momentu smierci mojej mamy byla notarialnie upowazniona do podejmowania decyzji za nia (udar mozgu po wylewie). Mam watpliwosci czy po smierci mamy, moja siostra wynajmuje to mieszkanie w sposob calkowicie legalny, albowiem wydaje mi sie, ze wraz z ta okolicznoscia wygasly jej wszelkie uprawnienia co do podejmowania decyzji w spawie majatku po zmarlej. Prosze mi podac.....

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sie 2023 17:51

W pierwszej kolejności należy przeprowadzić postępowanie spadkowe. Natsępnie ewentualnie dział spadku wraz z rozliczeniem uzyskanych pożytków i (ewentualnie) roszczenie za bezumowne korzystanie z Pani udziału w nieruchomości. Jeśli potrzebuje Pani odpłatnej reprezentacji w tych sprawach, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (https://adwokatsuski.pl/)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)