2020.10.07 godz. 02:32 Nowa Karczma, Dolnośląskie

Co muszę zrobić aby zmienić dziecku nazwisko na nazwisko konkubenta Konkurent wychowuje corke od niemowlaka Czy muszę najpierw wziasc slub chociaz cywilny

Wyjaśnienie sytuacji

Co muszę zrobić aby zmienić dziecku nazwisko, dodam że ojciec biologiczny nie zna córki siedzi w więzieniu, oraz zrzekł się sam praw rodzicielskich. Obecny moj partner którego corka uważa i zna jako ojca bardzo chciałby zemna aby corka byla jego i zeby mial do niej prawa . Nasza corka ma 2.5 roku poszla do przedszkola i nie chcemy aby naszej córki uczono nazwiska obecnego bo przyjdzie taki czas że zapyta sie dlaczego mamy inne nazwiska. Ona nie zna tamtego ojca ani jego rodziny i ja chcem zeby tak zostało , cala rodzina partnera traktuje ja i uważa jak jego corke, pozatym mając prawa do niej nie będzie żadnego problemu z załatwianiem jakiej kolwiek sprawy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Paź 2020 11:58

Dzień dobry, partner może złożyć do Sądu wniosek o przysposobienie dziecka. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)