2023.02.14 godz. 09:55 Warszawa, Mazowieckie

Co należy zrobić kiedy kupiłam samochód z cofniętym licznikiem przebiegu?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, W styczniu zakupiłam samochód od osoby prywatnej. Wczoraj zorientowałam się, że dane przebiegu auta z przegladu z listopada są dużo większe niż te, które pokazuje auto w obecnym momencie i te które zostały podane w zawartej przeze mnie umowie ze sprzedającym. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Czy grozi mi odpowiedzialność karna?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lut 2023 11:53

Dzień dobry, zmiana stanu licznika jest przestępstwem. Dlatego też przed podjęciem formalnych działań zachęcam do kontaktu z lokalnym mecenasem, który po uzyskaniu dodatkowych informacji udzieli należytego wsparcia prawnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)