2021.09.11 godz. 21:05 Gostyń, Wielkopolskie

Co powinnam zrobić, kiedy mam podejrzenia, ze sklep online mnie oszukał?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, 16 sierpnia złożyłam zamówienie w internetowym butiku Secret wish botique. Do dzisiaj nie otrzymałam swojego zamówienia, brak kontaktu ze sklepem oraz znalazłam opinie potwierdzające, że takie sytuacje miały już miejsce. Pozostałe osoby nie ujrzały zamówionego towaru ani pieniędzy. Czy odstąpienie od umowy powinnam złożyć do 30 dni czy po 30 dniach od złożenia zamówienia? Czy po miesiącu powinnam się zgłosić do rzecznika praw konsumenta? Co jeszcze mogę zrobić, żeby odzyskać swoje pieniądze i czy mam prawo udać się na policję?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Wrz 2021 07:33

Proszę jeszcze podjąć próbę kontaktu ze sklepem. Jeśli nie doślą towaru lub nie otrzyma Pani pieniędzy z powrotem może Pani złożyć uzasadnione zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art 286 k.k. (przestępstwa oszustwa)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)