2022.11.02 godz. 21:31 Warszawa, Mazowieckie

Co powinnam zrobić z nieuczciwą firmą?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Chciałabym zwrócić się do Państwa z pewną sprawą. Zleciłam w marcu tego roku firmie budowlanej budowę domku letniskowego. Wpłaciłam 98 000 zł zaliczki. Całość miała kosztować 285 000 zł. Mimo że w czerwcu firma miała rozpocząć realizację prac, to do tej pory nic nie zrobiła. Co mogę zrobić, aby przymusić firmę do przystąpienia do prac albo przynajmniej odzyskać wpłaconą zaliczkę? Wysłałam już jedno wezwanie do zapłaty, ale nie przyniosło żadnego skutku. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lis 2022 09:04

Aby odpowiedzieć na Pani pytanie potrzebna jest analiza treści umowy, jaką Pani zawarła z wykonawcą.