2022.12.15 godz. 14:44 Ruda Śląska, Śląskie

Co powinnam zrobić, złożyłam pozew o rozwód z konkretnych powodów oraz wniosłam o zabezpieczenie majątkowe

Wyjaśnienie sytuacji

Złożyłam pozew rozwodowy, mąż nadużywał alkoholu oraz często narkotyków, mamy wspólne dziecko niespełna 3 letnie, odpisał na mój pozew ze nigdy nie miał problemu z alkoholem, w pozwie nie wspomniałam o narkotykach, w pozwie zaczął mówić nieprawdziwe sytuacje z naszego życia oczerniające mnie, na umowie o prace ma zarobki 2500 zł ale te zarobki są o wiele większe tylko nie udokumentowane, odmówił płacenia zabezpieczenia majątkowego, zgodził się tylko na alimenty 500 zł, mam 7 dni aby odpowiedzieć czy zgadzam się na mediacje i czy się zgadzam z odmowa zabezpieczenia

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Gru 2022 20:24

Dzień dobra. Z informacji jakie Pani podała można wywnioskować, że Sąd zobowiązał Panią do ustosunkowania się do twierdzeń jakie przedstawił Pani mąż w odpowiedzi na pozew. Jeżeli Pani nie zgadza się z treścią pisma Pani męża (a domyślam się, że tak właśnie jest), to należy złożyć pismo, w którym opisze Pani szczegółowo, które z twierdzeń Pani kwestionuje i dlaczego. Należy także odnieść się do zarzutów jakie tam padają. Trudno natomiast podpowiedzieć Pani w sposób bardziej precyzyjny bez znajomości szczegółów dotyczących Pani życia. Pozdarwiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)