2022.04.26 godz. 11:46 Garwolin, Mazowieckie

Co robić? Jak dogadać się w sprawie drogi?

Wyjaśnienie sytuacji

Kilka lat temu kupiłam z mężem działkę oddaloną od drogi obok jest działka mamy i zgodziła się że mogę przez nią przejeżdżać lecz teraz mama przepisuje ją córce i jest problem . Siostra mówi że jak narazie mogę przejeżdżać ale będzie budować dom i za kilka lat może już zagrodzić dojazd. Chciałam kupić działkę która jest przed moją . w tamtym roku już byliśmy u notariusza lecz okazało się że sprzedawca ma problemy majątkowe ( rozwiódł się lecz nie ma jeszcze podziału majątku) i nie wiem ile mu się zejdzie i czy nie podniesie ceny . Chciałam od siostry służebność ale odmówiła bo ubiega o kredyt.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Kwi 2022 12:17

Jeżeli Pani siostra odmawia dobrowolnego ustanowienia służebności, to jedynym rozwiązaniem jest wniosek do sądu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)