2022.05.14 godz. 21:48 Kętrzyn, Warmińsko-mazurskie

Co sie stanie gdy nie zaplace takiego zabezpieczenia majątkowego dla policji ? Czy moge isc na samoukaranie mimo nie zaplacenia takiego zabezpieczenia majatkow?

Wyjaśnienie sytuacji

Kierowalam samochodem pod wplywem alkoholu (0,34%) i prokurator zażadal ode mnie 1500zl zabezpieczenia majatkowego a ja nie mam takich pieniedzy i niedawno dowiedzialam sie ze jestem w ciazy wiec nie moge dostac godzin do odrobienia, probowalam pozyczyc kwote lecz z marnym skutkiem. I vhcialam sie dowiedziec co sie staie gdy odmowie zaplacenia zabezpieczenia bo po protu nie mam skad wziac takiej kwoty w tydzien.a policjant powiedzial ze nie moge isc na samoukaranie gdy nie zaplace. Do konca tygodnia zabezpieczenia majatkowego i co ja mam teraz zrobic ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Maj 2022 16:32

Z tego co Pani pisze, chodzi o poręczenie majątkowe a nie o zabezpieczenie majątkowe. Jeżeli nie uiści Pani poręczenia, zostanie Pani tymczasowo aresztowana.