2020.02.01 godz. 22:30 Ostrowiec Świętokrzyski, Świętokrzyskie

Jak to mam rozumieć ?

Wyjaśnienie sytuacji

Co to znaczy "pewne zdarzenie" ujęte w art. 111 paragraf 2 - co mogę rozumieć pod tym pojęciem

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lut 2020 09:38

Rozumiem. ze chodzi o art. 111 par 2 kodeksu cywilnego i sposób liczenia terminów. Zdarzeniem, o którym tu mowa może np. być otrzymanie wezwania do wykonania jakiejś czynności we wskazanym terminie. Wówczas termin liczy się dopiero od dnia następnego po tym, w którym nastąpiło zdarzenie. W tym przepisie chodzi o to, że jeśli termin liczy się od jakiegoś zdarzenia ( np. otrzymanie korespondencji, otrzymanie rzeczy, zawarcie umowy itd), to termin zaczyna bieg od dnia następnego
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)