2023.08.16 godz. 20:41 Gdańsk, Pomorskie

Co to znaczy uraz powyżej 7 dni i jak to rozumieć?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Kilka dni temu miałam stłuczkę.Próbowałam włączyć sie do ruchu na rondzie.Patrząc w lewo, ruszyłam z miejsca.Niestety nie zauważyłam, że Pani zatrzymała się na rondzie z prędkością 15 km/h, uderzyłam w tył samochodu kobiety.Panią zabrała karetka, natomiast nie na sygnale.Ratownik i policjant powiedzieli ze najprawdopodobniej nic Pani nie jest.Dowiedziałam się, ze w najgorszym wypadku jeżeli uraz będzie trwał powyżej 7 dni, dostanę rok w zawiasach.Dodam ze nigdy nie dostałam mandatu, nie jechałam pijana, nie przekroczyłam prędkości. Na ile poważne mogą być dla mnie konsekwencje.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Wrz 2023 09:43

Jeśli obrażenia ciała będą poniżej 7 dni, będzie to tylko wykroczenie. Gdyby obrażenia były poważniejsze, sprawa kwalifikuje się na warunkowe umorzenie postępowania. Kara, o jakiej powiedział Panu policjant jest nazbyt surowa. Gdyby potrzebowała Pani pomocy zapraszam do mojej Kancelarii w Gdańsku - ul. Kartuska 215. Niezbędne jest wcześniejsze umówienie spotkania 512-337-328