2020.01.31 godz. 11:19 Szczecin, Zachodniopomorskie

co to znaczy w charakterze podejrzanego w sprawie l.dz.11631/19 o czyn z art 291 par.1kk.

Wyjaśnienie sytuacji

prosze mi to przetlumaczyc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2020 13:28

Art. 291 kodeksu karnego dotyczy paserstwa. "Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5". Organ ścigania zapewne ma podejrzenia, że kupił Pan kradzioną rzecz albo ją przyjął, ukrył lub sprzedał i w związku z tymi podejrzeniami zamierza Pana przesłuchać w charakterze podejrzanego i najprawdopodobniej postawić zarzuty
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)