2024.01.23 godz. 15:21 Jarosław, Podkarpackie

Co w sytuacji gdy pracodawca notorycznie przesyła dokumenty dot. zatrudnienia na nie właściwy adres korespondencyjny?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, obecnie przebywam na L4 ciążowym. W związku z tym mój pracodawca przesyla mi korespondencję dotyczą zaturdninia np. aneks do umowy o prace, poczta. Już dwukrotnie dokumenty zostały wysłane na niewłaściwy adres zamieszkania. Pracodawca został o tym poinformowany. Niestety pracodawca ponownie pomylił adres. Obie przesyłki otrzymałam tylko dlatego że listonosz to znajomy mojego teścia i skojarzył imię i nazwisko z nr domu. W adresie nie właściwa jest miejscowość. Co mogę w tej sytuacji zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Szymon Goździk

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lut 2024 02:15

Może Pan złożyć skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, zarzucając pracodawcy, że nie uwzględnił Pana wniosku o sprostowanie danych, o których mowa w RODO i że najprawdopodobniej nie traktuje błędnie zaadresowanej korespondencji jako naruszeń ochrony danych osobowych. Jestem przekonany, że organ stanie po Pana stronie.