2020.09.07 godz. 22:02 Poznań, Wielkopolskie

Co w takiej sytuacji? Fundusz alimentacyjny domaga się zwrotu 3981zl mimo iż komornik zakończył postepowanie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam otóż miałem egzekucję alimentów przez około 20 lat w tym czasie byłem bez zatrudnienia około 6 miesięcy i była żona złożyła wniosek do funduszu alimentacyjnego o rentę alimentacyjne ktory jej przyznano i pobierala ja 50 miesięcy równocześnie z kwotami które egzekwowal komornik z mojego wynagrodzenia. W zeszłym roku we wrześniu zapadł wyrok o uchyleniu alimentów gdyż córka jest pełnoletnia sama się utrzymuje w tym roku dostałem w marcu pismo od komornika o zakończeniu postępowania alimentacyjnego wraz z pełnym rozliczeniem na rzecz wierzyciela czyli mojej córki. Ale mam do spłacenia fun

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2020 14:05

Zacznijmy od tego, że skoro uregulował Pan zaległość z tych 6 miesięcy, to nie ma żadnych podstaw aby Fundusz Alimentacyjny miał do Pana jakiekolwiek roszczenia. Należy przedłożyć Funduszowi dowody dokonanych opłat jak tez pismo od komornika, że wywiązał się Pan ze swoich zobowiązań. Jeżeli była żona wprowadziła FA w błąd w celu uzyskania nienależnej korzyści majątkowej, mogą zachodzić okoliczności z art. 286 k.k.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)