2024.09.02 godz. 11:05 Wrocław, Dolnośląskie

Co wpisać w formularzu ZAWARCJA UMOWY O PRZEPROWADZENIE MEDIACJI PRZY KNF .Dotyczy kredytu frankowego

Wyjaśnienie sytuacji

punkt 4 formularza .Wskazanie przedmiotu sporu lub stosunku prawnego z którego spór wyniknął {tu należy opisać na czym polega spór, co jest jego źródłem oraz jakie są oczekiwania co do sposobu zakończenia sporu}

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Wrz 2024 13:30

Dzień dobry, należy opisać swoją umowę kredytową (data zawarcia, numer, z którym bankiem zawarta) oraz fakt, że sporem jest kwestia ważności tejże umowy kredytowej, a co do oczekiwań co do sposobu zakończenia sporu najlepiej wskazać jak najdalej - nieważność umowy oraz rozliczenie się z bankiem. Należy sobie jednak jasno powiedzieć, że ugody wg modelu KNF nie są tak korzystne jak to co można uzyskać w sporze sądowym, więc warto rozważyć tę ścieżkę. W razie potrzeby analizy umowy kredytowej zapraszam do dalszego kontaktu - zajmuję się sprawami kredytów frankowych. Pozdrawiam, adw. Michał Filec