2022.03.28 godz. 17:11 Poznań, Wielkopolskie

Co z własnością mieszkania, gdy kredyt może być tylko na jedną osobę

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Razem z chłopakiem podjęliśmy działania w celu wzięcia kredytu hipotecznego na mieszkanie. Ze względu na krótki pozostały czas trwania mojej umowy tylko jeden z trzech złożonych wniosków jest na nasza dwójkę, pozostałe dwa tylko na niego. Uprzejmie proszę o informacje co możemy zrobić w danej sytuacji (i w którym momencie), bym mogła zostać współwłaścicielką mieszkania. Będzie ono oddawane w przyszłym roku, natomiast już za chwilę rozpoczęlibyśmy WSPÓLNE spłacanie kredytu. Przekazuję także środki na wkład własny (40-50%). Na ten moment nie jesteśmy małżeństwem. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Kwi 2022 11:11

Proszę jak najszybciej uregulować tę kwestię. Jeżeli przekazuje Pani środki na wkład własny i będzie Pani wspólnie spłacać kredyt, niech zawrze Pani umowę z partnerem - w zamian za Pani pieniądze otrzyma Pani od partnera udział we współwłasności lokalu.