2024.01.12 godz. 17:54 Wrocław, Dolnośląskie

Co z zapisem majątku dziecku, które opiekuje się rodzicem

Wyjaśnienie sytuacji

Zostałam przy mamie po śmierci taty. Dziecko które opiekowało się rodzicami otrzyma dom po ich śmierci. Do dziś mama nie zrobiła zapisu co do mojej osoby. Tym czasem bracia zaczęli upominać się o równy podział, mimo że bardzo odpowiada im sytuacja gdzie ktoś ogarnia starą mamę oni mają spokój, wiodą swoje życie, ich udział w starości mamy to odwiedziny. Mama ulega naciskom, nie stanęła po mojej stronie mimo że z nią jestem. Czy mogę zostać ostatecznie bez majątku lub z częścią ewent. ustawową? Czy to wola mamy co komu zapisze mimo że córka sprawuje opiekę? Nie wiem co robić. Dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marcelina Mazurkiewicz

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sty 2024 12:33

Dzień dobry, nie ma prawnego obowiązku przekazywania majątku dla dziecka, które podjęło się opieki nad rodzicem. Tylko i wyłącznie od spadkodawcy zależy, czy pozostawi po sobie testament czy nie i jaka będzie jego treść.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)