2021.11.22 godz. 18:09 Szczecin, Zachodniopomorskie

Co zrobić, aby uniknąć długów za mieszkanie rodziców?

Wyjaśnienie sytuacji

Rodzice prawdopodobnie nie płacili za czynsz w mieszkaniu, w którym jestem zameldowany ja i mój brat. Ja nie mieszkam tam od prawie 2 lat. 2 miesiące temu bez żadnej informacji zostały zajęte konto moje i brata. Po rozmowie z komornikiem dowiedziałem się tylko tyle, że mogę założyć sprawę rodzicom co i tak nie zwalnia mnie z długu. Rodzice nie mają takich pieniędzy żeby od razu spłacić całą kwotę. Czy jest z tej sytuacji jakieś wyjście?

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Paweł Kujawa

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Lis 2021 20:53

Dobry wieczór, w Pana sprawie musiał zostać wydany nakaz zapłaty skoro komornik rozpoczął czynności zmierzające do odzyskania długu. Jak przypuszczam termin na odwołanie minął także proponuję niezwłocznie kontakt z radcą prawnym lub adwokatem celem ochrony Pana interesu. Niestety za zobowiązania zgodnie z art. 688 z indeksem 1 ustawy kodeksu cywilnego „§ 1. Za zapłatę czynszu i innych należnych opłat odpowiadają solidarnie z najemcą stale zamieszkujące z nim osoby pełnoletnie.