2023.08.20 godz. 08:01 Białystok, Podlaskie

Co zrobić by dziecko po rozwodzie miało zgłoszony pobyt stały przy matce a nie przy ojcu.

Wyjaśnienie sytuacji

Po rozwodzie miejsce pobytu obydwu córek ustalono przy ojcu. Chcę to zmienić by młodsze dziecko miało ustalony pobyt stały przy mnie. Jakie są procedury.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sie 2023 11:59

Dzień dobry, proszę wystąpić do sądu o zmianę miejsca pobytu dziecka. W piśmie należy wskazać przyczyny żądanej zmiany, a przede wszystkim odpowiednio je umotywować.