2024.06.10 godz. 11:54 Tczew, Pomorskie

Co zrobić by jedna córka dostała mieszkanie.

Wyjaśnienie sytuacji

Posiadam mieszkanie, które jest moje (jestem właścicielką) i mam 4 dzieci. Z czego troje z nich nie utrzymuje za mną kontaktu. Mają swoje rodziny dzieci itp. Córka, która jest ze mną tj. mieszkamy razem. Wspólnie żyjemy i opiekujemy się sobą nawzajem. Do rzeczy. Chciałabym zostawić swoje mieszkanie właśnie jej, bo jako jedyna się mną interesuje. To czy sam testament, który mam napisany od 2019roku wystarczy? Napisane w nim mam m.in. że wydziedziczam pozostałe dzieci i nie wybaczam im wyrządzonych krzywd itp. To czy muszę wydziedziczyć jeszcze wnuki bądź prawnuki? Chodzi mi o to, że chce zabezpieczyć córkę by nie musiała się niczym martwić oraz nie musiała im płacić żadnych pieniędzy za mieszkanie, które chce by było jej. Proszę o jakąś poradę,bo nie wiem co zrobić.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Cze 2024 19:05

Proponuję podpisać z córką przed notariusze umowę dożywocia, której przedmiotem będzie mieszkanie. To uchroni córkę przed zapłatą zachowku. Jeżeli posiada Pani inny majątek, wskazane byłoby go również ująć w umowie dożywocia. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)