2023.07.14 godz. 21:30 Gliwice, Śląskie

Co zrobic by moji bliscy nie odziedziczyli po mnie długów

Wyjaśnienie sytuacji

Witam chciałbym sie dowiedzieć co zrobic by po mojej śmierci moji bliscy nie odziedziczyli po mnie dlugow bankowych i parabanków

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Katarzyna Papiorek

Tarnowskie Góry, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sie 2023 10:28

Dzień dobry, za Pana życia może Pan zawrzeć umowy zrzeczenia się dziedziczenia z bliskimi osobami albo po Pana śmierci każdy z bliskich gdy nadejdzie jego kolejność powołania do dziedziczenia powinien odrzucić spadek.