2020.09.22 godz. 18:31 Siedlisko, Lubuskie

co zrobić czekać co powie Wójt czy zlożyć sprzeciw do WSA?

Wyjaśnienie sytuacji

witam. dostałem z SKO odpowiedz na odwołanie jakie złozylem,napisali że sprawa do ponownego rozpatrzenia przez Wójta.co mam zrobić czekać na to co powie wójt albo się ustosunkuje albo nie czy złożyć sprzeciw do WSA o chylenie decyzji SKO jako wydanej z naruszenie art 138§2 k.p.a.że nie zdał decyzji o charakterze kasacyjnym

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2020 09:30

W tej sytuacji należy poczekać na nową decyzję wójta po uzupełnieniu postępowania administracyjnego przez wójta zgodnie z wytycznymi SKO zawartymi w uzasadnieniu decyzji, ponieważ decyzja ta jest właśnie decyzją kasacyjną. Widocznie SKO stwierdziło, że wójt wydał decyzję z naruszeniem przepisów KPA tj. nie przeprowadził w ogóle postępowania wyjaśniającego bądź też uczynił to w ograniczonym, niewystarczającym do rozstrzygnięcia sprawy zakresie, ponieważ nieustalone zostały istotne okoliczności faktyczne, niezbędne do prawidłowego zastosowania normy prawa materialnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)